top of page
Пошук
Фото автораГірницька ЗОШ №19

Всесвітній день здорового харчування

Всесвітній день здорового харчування

День здорового харчування вперше відзначили у 2011 році як альтернативну відповідь американському «Дню обжерливості». Свято нагадує про те, що щоденне харчування вимагає уваги і усвідомленості. Вже банальною стала фраза: «Ми – те, що ми їмо». Але вона відображає суть.

За останні двадцять років кількість захворювань на цукровий діабет збільшилась на 33%, а число підлітків з надмірною вагою – в три рази. Всесвітньою організацією охорони здоров’я розроблено адаптовані рекомендації по ключовим складовим здорової дієти, яких слід дотримуватися. Разом з відмовою від шкідливих звичок і фізичною активністю здорова дієта забезпечує максимальну тривалість активного життя сучасної людини та є запорукою значного зменшення ризику серцево-судинних захворювань, діабету і раку.

ТОП–7 рекомендації для здорового харчування

1. Вживати адекватну кількість калорій щодня для насичення організму енергією та поживними речовинами. В залежності від віку, фізичної активності та інших факторів ці показники можуть суттєво відрізнятися.

2. Включати в раціон корисні харчові продукти кожного дня: овочі, бобові культури, фрукти, цільні злаки, горіхи, насіння, яйця, нежирне м’ясо, риба, молочні та кисломолочні продукти. Позитивний влив на організм збалансованого вживання натуральних рослинних та білкових продуктів доведено багаторічними дослідженнями в усьому світі.

3. Зменшити щоденну кількість вживання продуктів та страв з надлишком солі, цукру та жиру. Слід пам’ятати, що тривале споживання солодкої, жирної та солоної їжі збільшує вірогідність виникнення небезпечних захворювань серця та судин, діабету і раку.

4. Дотримуватись оптимального регулярного режиму харчування та розвивати корисні харчові звички.

5. Пити достатньо чистої води, обирати напої, які не містять багато калорій. Не починати вживати алкоголь чи обмежити його споживання. Не слід у надмірній кількості пити газовані напої, пакетовані соки.

6. Варто завжди дотримуйтеся правил харчової безпеки: обирати лише якісні та безпечні продукти, із належними умовами їхнього транспортування, зберігання та приготування. Дотримання харчової безпеки захищає від отруєнь на кишкових інфекцій.

7. Вести активний спосіб життя, більше рухатись щодня. Рух є запорукою життя. Щоденні фізичні вправи, рухливі ігри, активний відпочинок є найкращим варіантом дозвілля для дорослих і дітей .

3 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page