top of page
Пошук
Фото автораГірницька ЗОШ №19

Обережно! Ротавірусна інфекція!

Ротавірусна інфекція — дуже заразна група вірусних інфекцій, найчастіше вражають дітей у різному віці. З ротавирусом можна зіткнутися де завгодно — це дуже поширений вірус, здатний існувати в природі, не втрачаючи своїх властивостей, протягом декількох днів. Оскільки ротавірус дуже заразний, заразитися ротавірусної інфекцією дитина може де завгодно.Основна причина зараження - нехтування правилами особистої гігієни (наприклад, відсутність звички мити руки перед їжею або після відвідин вбиральні). Інкубаційний період ротавірусної інфекції у дітей (період часу від зараження вірусом до появи симптомів захворювання) становить 1-3 дні.


АКЦЕТУЄМО ВАШУ УВАГУ!

Ротавірус зберігається:

2 місяці в хлорованій воді

Декілька днів в слабкому розчині в хлорованому вапні

6 місяців при заморожуванні


Симптоми

Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Також, може з'являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні.

Ротавірусну інфекцію часто сприймають за ГРВІ. Різниця в тому, що по своїй природі вірус грипу може розмножуватися і розвиватися тільки на слизовій оболонці дихальних шляхів, але ні шлунок, ні кишківник не відносяться до органів дихання. Ротавірус, будучи кишковою інфекцією, не має жодного відношення до вірусу грипу.

Основну небезпеку являє собою зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу. Симптоми ротавірусної інфекції можуть бути дуже схожі на ознаки інших інфекційних захворювань (сальмонельозу та холери). При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

Діагностика

Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторні дослідження, найбільш доступним є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу,а також використовують експрес-тести.

Шляхи передачі

Вірус відрізняється високою контагіозністю, швидко поширюється в замкнутих просторах дитячих колективів. Дуже часто, якщо в групі дитячого закладу занедужав одна дитина, то протягом тижня будуть інфіковані практично всі.

Захворювання дуже заразне, відноситься до "хвороб брудних рук". Джерелом ротавірусів є хвора людина. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями – іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування.

Якщо ротавірус вже виявлений, то люди, які доглядають за хворими, повинні після миття рук обробляти їх антисептиком. Забрудненні іграшки та поверхні мити з милом, а обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус та попереджає подальшу його передачу.

Профілактика

У країнах ближнього зарубіжжя, для первинної профілактики ротавірусної інфекції використовують вакцинацію. Щеплення здатне знизити захворюваність на 50-70% і попередити до 90% всіх тяжких випадків ротавірусної інфекції у дітей молодшого віку.

В Україні не використовується рутинна вакцинація проти ротавірусної інфекції.

Заходи індивідуальної профілактики такі ж, як і при будь-якої гострої кишкової інфекції:

дотримуйтеся особистої гігієни, мийте частіше руки, особливо перед їжею і після відвідин туалету;

не вживайте в їжу немиті овочі, фрукти і зелень;

проводьте правильну кулінарну і термічну обробку харчових продуктів, дотримуйтесь умов і термінів їх зберігання;

не вживайте воду з невідомих джерел, пийте кип’ячену або очищену воду;

намагайтеся не харчуватися на вулиці, це стосується особливо дітей.

Будьте пильними, бережіть своє здоров'я та здоров'я ваших дітей!




4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page