top of page
Пошук
Фото автораГірницька ЗОШ №19

Цінуй що маєш і досягнеш того що прагнеш! Дорожи своїм життям.

Цінуй що маєш і досягнеш того що прагнеш! Дорожи своїм життям.


Багато хто думає, що коли у них буде багато грошей і всі принади життя, вони стануть щасливими. Вони не цінують те, що їм дано сьогодні і зараз.

Навчіться радіти кожній хвилині свого життя, полюбите оточуючих Вас людей, дякуйте за те, що у Вас вже є і тоді прийде до Вас, то, чого Ви хочете.

Потрібно навчитися в будь-якої неприємної ситуації знаходити все те, що дає тобі сили в житті. Зміни своє ставлення до будь-якої проблеми. Якщо вже щось сталося, не треба переживати, а краще подумати, як вирішити проблему, ти можеш звернутися за допомогою до близьких людей: мамі, татові, вчителям.


Труднощі в житті є завжди і у кожного. Долаючи їх, ми стаємо сильніше.

Зміни своє ставлення до проблем, і вони все рідше будуть приходити до тебе.

Часом людина переживає сильні невдачі. Найголовніше - не замикатися на проблемі, яка мучить тебе. Згадай, яке заняття приносить тобі гарний настрій і спробуй відволіктися. Займаючись улюбленою справою, ти поступово забудеш про невдачі, з-за яких так страждаєш.

Постарайся проводити більше часу з близькими людьми.

Коли нічого не ладиться, махнувши на все рукою, хочеться сказати: "Все пропало! Я вже нічого не можу зробити!". Борись до кінця, зроби все можливе і неможливе, для того щоб подолати будь-які життєві ситуації, завзятість завжди приносить перемогу.


  • Навчися сповна насолоджуватися хвилинами життя. Коли ти думаєш про чомусь поганому, сядь зручно, розслабся, закрий очі і скажи собі: "Мене нічого не турбує. У мене все в порядку".

  • Вчися на будь-яку ситуацію дивитися з гумором, а для цього подивися на себе з боку. У будь-якій ситуації в житті можна знайти щось хороше і смішне. Дивись на те, що з тобою відбувається не з поганої сторони: «У мене все погано», а з гарною (наприклад, якщо тебе облили супом, це погано, але зате ти виправ одяг).

  • Не треба згадувати минуле. Минулі біди безсилі, вони вже не можуть образити тебе, забувай образи і поразки, не згадуй про те, чого вже не повернути.

  • У найважчі хвилини потрібно тримати себе в руках. Думати про тих, хто тебе оточує, про своїх рідних. Найгірші часи все одно проходять. І завжди знаходиться рішення будь-якої проблеми. А життя тільки одне.

  • Своє життя треба любити і дорожити ним. Тому що немає на землі жодної точно такої ж людини як ти. Радій життю, небу, сонцю, хмарам, усмішок і веселку на небі.


Пам'ятай, що поруч завжди є люди, готові тобі допомогти!

Вправи на розслаблення


Рекомендую звернути увагу на те, як реагує ваше тіло на ті страхи, які викликані ситуацією, що склалася. Ми відчуваємо напруження у різних ділянках спини, шиї, рук, ніг. Ми часто не можемо примусити себе розслабитися і подолати емоційне напруження, і, як наслідок – напруження тіла, некомфортний стан. Вправи з тілесно-орієнтованої психотерапії допоможуть вам зняти м’язово-емоційні ущільнення, покращать ваш психоемоційний стан.

І. Почнемо з вправ, які допоможуть подолати стрес, пережити душевні страждання, психотравми.

Причепіть на стіну перед вашими очима, або на стелю картинку з будь-якою плямою. Сядьте зручно (або ляжте). Зробіть кілька глибоких вдихів-видихів. Заплющіть очі. Це допоможе вам вимкнути ліву півкулю, яка весь час щось аналізує. Пригадайте ті приємні місця де вам довелося бувати. Подумки пройдіться, відчуйте насолоду від того місця, де ви знаходитесь. Розслабтеся. Вимкніть зовнішній світ і всі проблеми, відкрийте очі. Покліпайте очима і відчуйте їх присутність у вашому тілі. Подивіться на картинку з плямою, сфокусуйте свій погляд на плямі. Широко-широко відкрийте очі, неначе ви перелякалися, щось побачили страшне на цій плямі. Зробіть цю вправу 5 разів. Одночасно робіть вдих-видих. Розслабтеся.

Далі, дивіться на пляму і робіть очима рухи по колу(20 разів в один бік і 20 разів в другий бік).

Далі, рухи очима вліво-вправо, по діагоналі, вгору-вниз кілька разів. Закінчити цю вправу глибоким диханням. Зосередитись на звуках дихання, розслабитись.

Це вправи за методом Френсін Шапіро, називаються ДПРО (Десенсибілізація та переробка рухом очей). Читаємо в інтернеті.

ІІ.  Наступна вправа з тілесно-орієнтованої психотерапії спрямована на розслаблення м’язів орального спектру – підборіддя, горло, потилиця. Ми відпрацьовуємо накопичені емоції, розслабляючи м’язи підборіддя, горла, потилиці. Вам доведеться трохи покривлятися перед дзеркалом. Дивимося на себе у дзеркало і уявляємо, що нам дуже хочеться плакати, навіть ревти уголос. Імітуйте голосний реальний плач з гримасою плачу, викривленням губ, голосним ревом…до імітації блювання.

Згадайте ситуації з життя, коли вам дуже хотілося ревти уголос, але ви стримували себе. Таким чином ви вивільните емоції не тільки з м’язів, а й з підсвідомості. Приділіть цій вправі кілька хвилин.

III. Далі розслабляємо глибокі м’язи шиї, які неможливо розім’яти руками.

У цій вправі необхідно відтворити гнів, злість; яскраво уявити якусь ситуацію з життя і голосно покричати, можна з слізьми (можна в подушку). Під час цієї вправи м’язи напружуються, потім розслабляються. Можна побити подушку, уявивши об’єкт гніву. Вправу виконувати допоки не відбудеться звичайне «охолодження» від емоцій (відпрацювання емоцій).

IV. Наступна вправа на розслаблення м’язів і органів грудної клітини, плечей, лопаток і всієї руки.

У цій вправі важливим є правильне дихання, спрямоване на глибокий вдих і повний видих. Також, важливо навчитися дихати животом, на відміну від звичайного, грудного дихання. Для розслаблення м’язів плечового поясу, лопаток, рук необхідно попрацювати над нанесенням ударів (наприклад, використати подушку), пристрасного стискання руками якогось пружного предмету, активне розривання руками якогось предмету. Під час таких маніпуляцій яскраво уявляйте ситуації з вашого життя, де ви стримували гнів, плач, голосний сміх.

Бажаю вам здоров’я!!!


80 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page